Veri İmha

İSO 27001-2005 bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası ile veri imha

Karaman Kardeşler Metal San.Tic. Ltd.Şti. olarak 1980 yılından beri geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstermektedir.2010 yılında gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile 4000m2 açık,3800 m2 kapalı alana sahip Silivri Selimpaşa’da bulunan tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Karaman Kardeşler Metal San.Tic. Ltd. Şti. olarak, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Elektrikli ve Elektronik Malzemelerin Geri Dönüşümü Alanında Toplama ve Ayrıştırma Faaliyetlerini yürütebilmesi adına uygunluk görüşünün verildiği Türkiye’deki az sayıda bulunan firmalar arasında bulunup yapılan tüm faaliyetleri ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001 ve İSO 27001 standartlarına uygun olarak yürütmektedir.

Karaman Metal Data (Veri) İmhası Politikası ve Teknikleri

Günümüzde bilişim cihazlarında birçok bilgi depolanmakta, şirketlere ilişkin “Kurumsal Hafıza” gerek server’larda gerekse kişisel bilgisayarlarda saklanmaktadır. Buna ilişkin örnekler; tüm politika ve kurumsal dokümanlar, banka hesap numaraları, şifreler, gizli şirket belgeleri şeklinde sayılabilir.Kullanım ömrünü tamamlamış bilgisayar veya bilgisayar kartlarından bu bilgiler bilinen yöntemlerle silinse dahi, sistem gereği bilgiler bilgisayarın diskinde saklı kalmaktadır. Geri dönüşüm, hurda alımı, ikinci el satış ya da imha amaçlı işinin ehli olmayan firma ve kurumlara teslim edildiğinde hard disk, içindeki bu bilgilerle kontrolden çıkmış olur KARAMAN KARDEŞLER, , müşterilerine data imha hizmetini en üst düzey güvenlik sistemiyle sağlar.

• Tüm e-atıklar KARAMAN KARDEŞLER tesislerine, şirketlerle bu konuda yapılan hak ve yükümlülükleri belirleyen bir sözleşme kapsamında alınır.
• E-atıkların nakli yetkili ve belgeli araçlar yoluyla konusunda uzman personel tarafından yapılır.
KARAMAN KARDEŞLER , “data imha” alanında “güvenilir” ve “aranılan” özelliklerde bir firma olmayı ilke edinmiştir.

Karaman Kardeşler ilk olarak lisanslı tehlikeli atık taşıma araçları ve ADR (Tehlikeli Atık Taşıma Sertifikası) sertifikalı şoförleri ile atığı bulunduğu noktadan alarak Silivri Selimpaşa’daki tesisine getirmektedir. Tesisine kabul ettiği bu atıkları özelliklerine göre ayırıp güvenli bir şekilde depolamaktadır. Depolanan bu atıklar daha sonra kontrolden geçirilerek yeniden kullanılabilecek olanları atık sahibinin izni ve gerekli kanunlar çerçevesinde yeniden kullanıma sunmaktadır. Hiçbir şekilde değerlendirilemeyen atıkları lisanslı bertaraf tesislerine bertaraf edilmek üzere göndermektedir. Geriye kalan atıklar ise en uygun geri dönüşüm yöntemleri ile tekrar imalat süreçlerine kazandırılmaktadır.

Atıklarınızı bizimle değerlendirebilirsiniz. Aşağıda tesisimize kabul ettiğimiz atıklar belirtilmektedir.

1.Büyük ev eşyaları
2.Küçük ev aletleri
3.Bilişim ve telekomünikasyon ekipmanları
4.Tüketici ekipmanları
5.Elektrikli ve elektronik aletler
6.Oyuncaklar, eğlence ve spor ekipmanları
7.İzleme ve kontrol aletleri
8.Otomatlar
9. Kablolar
10.Bakır ,Bronz,Prinç,Alüminyum,kurşun,çinko,kalay
11.Demir ve çelik
13.Karışık demir metalı
14.Demir olmayan metaller
15.Plastik,kağıt,naylon